SAĞIM SOLUM SOBE NASIL OYNANIR Sipariş  

 

SAĞIM SOLUM SOBE (YATAY 8 / MOTOR 8 tahtasi); 4 ile 99 yas arasında herkesin yararlanabileceği, okuma ve yazmada yardımcı ve dengeyi sağlamada destek olan, stresi azaltan pedagojik bir oyuncaktir.
SAĞIM SOLUM SOBE (YATAY 8 / MOTOR 8 tahtasi) oyuncağı pedegojik oldugu kadar gözlerin egitimi, el motor(hareket) becerilerinin arttırılmasi, görüş alanının genişletilmesi ve aynı zamanda sağ ve sol lobun entegrasyonu açısından çok amaçlı bir oyuncaktır.
SAĞIM SOLUM SOBE (YATAY 8 / MOTOR 8 tahtasi)
oyuncagını oynarken bedenimizle ve tüm duyu organlarımızla yatay 8'in etkisini yasarız. Sakinleştiğimizi hissederek aynı zamanda konsantrasyonumuzun arttıgının farkına varırız. Bu da günümüzün sakin ve stresten uzak geçmesini saglayacaktır. Yatay 8 tahtası okuma yazma ile ilgili sorunların çözümüne yardımcı olur, her iki beyin lobunu aktiflestirir ve konsantrasyonu artırır

Sol bakış açısı sağ lob tarafindan ve sağ bakış açısı da sol lob tarafından yönlendirildiğinden, bakılan/görülen seyin/nesnenin gözümüzün ortasinda (odagında) net olarak belirmesi, tanınması, tanımlanması, sıralanması, anlaşılması ve anlamlandırılması için bir orta bakış/görüş açısına ihtiyacımız vardir. Bu orta bakış/görüş açısını sağlayabilmek için de her iki lobun çalişması ve birbirleri ile koordinasyon kurmalari gerekmektedir.

Bu oyunun amaci, her iki beyin lobunun beraber çalışmasını destekleyerek denge ve koordinasyon uyumunu arttırmak, konsantrasyonu ve dikkati yükselterek akıcı okumayı ve düzgün yazmayı geliştirmek, göz kaslarının güçlenmesini ve bakiş/görüş açısının genişlemesini sağlamaktır.

Gözleri 8 şeklinde hareket ettirmek bilgisayar karşısında dahi çalışmayı kolaylaştırır.